Jak wybrać idealne krzesła do salonu?

Stół to centralne miejsce w salonie. To tu się gromadzimy, jemy wspólnie posiłki, spędzamy czas, rozmawiamy popijając poobiednią kawę. Ważne by stół i krzesła były eleganckie, dopasowane stylistycznie do wystroju mieszkania, ale i wygodne. Jak wybrać idealne krzesła do stołu w salonie?

Ważna jest kolorystyka

Urządzając przestrzeń musimy pamiętać by zachować odpowiednia kolorystykę. To ona wprowadza ład i porządek do pomieszczenia. Czasami można zaszaleć z intensywnym, ciekawym kolorem, ale musi to być dobrze przemyślane. Sprawdza się tu jedna zasada. Im mniej tym lepiej. Mając salon w stonowanych kolorach można zastosować element, który przełamie monochromatyczny wygląd wnętrza. Musi być jednak zastosowany z rozwaga i delikatnie. W delikatnym, beżowym wnętrzu zwrócą na siebie uwagę krzesła tapicerowane w intensywnym kolorze. Będą przełamywać nudę, a jednocześnie nie zdominują całości.

Jakie krzesło? 

hoker tapicerowany
Hoker tapicerowany

Dobranie krzeseł do wnętrza jest dużym wyzwaniem. Muszą być wygodne, funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie. Ważne by były dobrane stylistycznie do charakteru salonu. Krzesła tapicerowane są bardzo eleganckie. Wprowadzają do wnętrza rys luksusu i elegancji. Wykonane są z porządnych trwałych materiałów. I co ważne pasują do wielu rodzai wnętrz.


Oprócz wyglądu krzesła musimy wziąć pod uwagę jego funkcjonalność. Ważne jest określenie jak dużo czasu spędzamy przy stole. Czy będą to krzesła, na których tylko przysiądziemy na chwilę, czy będziemy na nich spędzać długie godziny. Funkcjonalność i wygodę krzesła najlepiej sprawdzić w jeden sposób. Wypróbować. Warto, przed zakupem, przysiąść w sklepie na konkretnym krześle i zobaczyć jak się czujemy. Po niektórych krzesłach od razu będziemy widzieli, że nam nie odpowiadają. I to pomoże nam w podjęciu decyzji.