Jak uzyskać piękny trawnik?

Teren pod trawnik został przygotowany idealnie. Teren wywalcowany, zbędne kamienie usunięte, nasiona traw wysypane równomiernie. Podlewany jest regularnie, po pewnym czasie zaczyna wzrastać. Niestety efekt jest daleki od zamierzonego, trawa rośnie kępkami, miejscami pojawiają się chwasty, trawa jest bardzo słaba, nie ma jednolitego koloru, katastrofa. Co można zrobić, by tego uniknąć?

Wzmocnij glebę

Wzrastająca trawa pobiera z ziemi bardzo duże ilości składników mineralnych, więc bardzo szybko ją wyjaławia. Sam deszcz nie wystarczy, należy wspomóc szybki rozwój trawnika. Najprostszym wyjściem okazuje się zastosowanie szerokiego asortymentu nawozów do trawy. Ich bogaty skład wzmacnia glebę, zawiera bowiem duże ilości składników mineralnych, które odpowiednio dobrane, zapewniają równomierny rozrost trawy, jej intensywny zielony kolor oraz poprawiają jej ogólny stan. Azot zawarty w nawozach do traw stosowanych regularnie pozwala na krzewienie się roślin, dzięki czemu uzyskuje się silną i zwartą murawę, odporną na działanie czynników zewnętrznych.

Prostota stosowania

Skuteczne rozprowadzenie nawozu jest niesamowicie proste. Wystarczy regularnie posypywać świeżo skoszony trawnik wybranym przez siebie odpowiednim granulatem w okresie od wiosny do końca sierpnia. Taką czynność najlepiej wykonać bezpośrednio przed spodziewanymi opadami, w razie ich braku, trawnik należy jedynie intensywnie podlać. Taka wygoda użycia bardzo szybko przynosi wspaniałe efekty. Okresowo stosowane nawozy do trawy pomagają również pozbyć się wszelkiego rodzaju niechcianych chwastów.

Różnorodność oferty

W obecnej chwili na rynku znajduje się szeroki asortyment nawozów do trawy. Od środków uniwersalnych, po różnego rodzaju specjalistyczne odmiany, które pomogą dostosować się do każdego rodzaju gleby i uzyskać spodziewany efekt. Można więc nabyć nawozy z dodatkiem azotu lub siarczanów żelaza. Są środki, które stosuje się specjalnie do zwalczania mchu i chwastów. Są też wreszcie nawozy, których celem jest poprawa gęstości, szybkości wzrostu i uzyskania soczyście zielonego koloru trawy.