Dobrane meble do salonu

Wybór mebli do salonu, a więc najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia w naszym domu, jest bardzo ważną sprawą. To one bowiem nadają temu miejscu odpowiedniego stylu i charakteru.

KOLORYSTYKA MEBLI DO SALONU

Aranżując kolorystykę mebli salonowych należy brać pod uwagę nasze osobiste upodobania. Jasne meble spodobają się osobom, które lubią przestrzeń i światło, zaś ciemne – osobom lubiącym klasykę i tradycję. Meble powinno się dobierać kierując się zasadą podobieństwa. Jasne meble potrzebują jasnego tła, i adekwatnie – ciemne meble ciemnego tła. Można stosować również zasadę kontrastu, ale trzeba uważać by nie przekombinować i by ostateczny efekt nie wyglądał nieco przesadnie.

MEBLE DO SALONU – CO KONIECZNIE POWINNO ZNALEŹĆ SIĘ W TYM POMIESZCZENIU

Podobnie jak w kwestii kolorystyki tak i kwestii formy mebli umieszczonych w salonie należy się kierować własnymi upodobaniami. Jedni wolą klasyczną sofę, duży, solidny stół i krzesła w staroświeckim stylu, inni wybiorą wiszący fotel Bubble Chair i meble o nowoczesnych, oryginalnych kształtach. Fotel wiszący jest bardzo ciekawym pomysłem. Wygląda bardzo designersko i przy tym jest świetnym meblem, służącym do zrelaksowania się po trudach dnia codziennego. Oprócz tego należy pomyśleć o szafkach czy regale, a może np. nowocześnie wykonanej meblościance? Niektórzy cenią sobie również pufy, które oprócz dodatkowych miejsc do siedzenia posiadają również miejsce na przechowywanie różnego rodzaju drobiazgów.

Tagged , ,