Co włożyć w ramy do obrazów?

Wiele osób uważa, iż ramy do obrazów służą wyłącznie do tego, aby umieszczać w nich obrazy, oraz portrety. Ramy mają o wiele szersze zastosowanie i warto pomyśleć nad wprowadzeniem w życie któregoś z nich.

Rysunki dzieci

Każde dziecko chociaż raz w roku wykonuje na zajęciach plastycznych odbywających się w szkole, ciekawe rysunki. Warto zamontować takie dzieła na ścianach. To nie tylko pozwoli wprowadzić do mieszkania beztroskę dziecięcą, ale będzie wspaniałą pamiątką.

Widokówki

Najlepsze do tego okażą się antyramy. Jeśli posiada się widokówki z ciekawych miejsc, które odwiedziło się na świecie, można zrobić z nich kolaż i zamontować na ścianie. Dzięki temu łatwo będzie powracać do wspaniałych wspomnień oraz udekoruje się mieszkanie w ciekawy, oryginalny sposób.

Wysuszone kwiaty

Niezwykle piękne kompozycje można tworzyć z wysuszonych kwiatów. Wystarczy przykleić je do grubej kartki, stworzyć bukiet na papierze, a następnie umieścić w ramę do obrazu i powiesić na ścianie (najlepiej w salonie). Warto zaprosić dzieci do zabawy w tworzenie kompozycji kwiatowych. Będzie to wspaniała zabawa, a powstanie z niej pamiątka na długi czas, która będzie cieszyła oko zarówno domowników, jak i wszystkich gości.

Tagged