Charakterystyka okien pasywnych

Budownictwo pasywne z roku na rok staje się coraz bardziej modne. Tym samym można zaobserwować, że jest wdrażane w różnych miejscach na świecie. Jednak chcąc nazwać swój dom oszczędnym, nie trzeba budować domu od nowa. Niejednokrotnie wystarczy po prostu zamontować okna pasywne.

Okna pasywne – czy naprawdę warto?

Każdy, kto chociaż raz miał do czynienia z oknami pasywnymi drewnianymi, czy też aluminiowymi, zapewne zauważył, że są one niezwykle szczelne. Tym samym nie trzeba martwić się nawet dużymi mrozami, czy też wilgocią na dworze, gdyż i tak nie dotrą one do wnętrza mieszkania. Wszystko za sprawą tego, iż okna pasywne www.witraz.eu wyróżniają się właśnie przede wszystkim bardzo dużym stopniem termoizolacyjności. Dlatego też nie trudno się domyślić, że za ich sprawą w domu jest znacznie cieplej. To z kolei sprawia, że nawet zimą, nie trzeba zbyt często włączać ogrzewania lub też po prostu wystarczy niższa temperatura. Inną sprawą jest też to, że przez to w mieszkaniu jest znacznie lepsze jakościowo powietrze, nie ma takiego zaduchu, który byłby stworzony przez ogrzewanie wysoką temperaturą. Skoro, więc wystarczy jedynie symbolicznie ogrzewać pomieszczenia, w których się przebywa, zatem w ogólnym rozrachunku płaci się znacznie mniej pieniędzy na opał, czy też gaz i tak dalej. Tworzy to zdecydowanie duże oszczędności szczególnie zimą, gdzie przecież zazwyczaj sezon grzewczy jest na najwyższym poziomie. Toteż osoby, które decydują się na tę formę oszczędności, dostrzegają same korzyści z nich. Najważniejsze jest po prostu zdawać sobie sprawę, iż okna pasywne aluminiowe, czy też drewniane stanowią niejako inwestycję, na której zwrot trzeba chwilę poczekać. Jednak, kiedy to już nastąpi, będzie można znacznie to odczuć.

O czym trzeba pamiętać, wybierając okna pasywne drewniane lub aluminiowe?

Decydując się na okna pasywne, trzeba dokonać wyboru, z jakiego tworzywa mają być one wykonane. Warto zdawać sobie sprawę, że oba rozwiązania mają swoje mocne strony i swoich zwolenników. Mimo że okien pasywnych aluminiowych jest znacznie więcej wśród społeczeństwa, to nie zawsze wypadają one lepiej w konfrontacji z drewnianymi. Wszystko przez to, że drewniane okna uchodzą za znacznie lepszego izolatora ciepła. Tym samym okna aluminiowe nie są w stanie osiągnąć tak wysokiego wyniku, gdyż one są po prostu zimne. W obu przypadkach jednak najważniejsze jest przede wszystkim to, jaka firma i w jaki sposób zamontuje dane okna. Tylko odpowiedni montaż przyniesie pełnię korzyści i pozwoli cieszyć się oszczędnością.

Tagged ,